Türkiye’nin en genç belediye başkanları belli oldu

Türkiye’de 61 milyonun üzerinde seçmen 31 Mart günü sandık başına giderek il ve ilçe belediye başkanları ile mahalle ve köy muhtarlarını seçti.

İşte Türkiye’nin en genç belediye başkanları…

AKP listelerinden Karabük Belediye Başkan adayı olan Ozan Çetinkaya yüzde 33.71 oranında oy alarak seçildi. 36 yaşında Belediye Başkanı olan Çetinkaya seçilmesi sonrası Karabük halkına teşekkür etti.

Çetinkaya yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle aday gösterildikten sonra sahaya inerek başarılı bir seçim süreci geçirdik. Bu noktada inşallah bu yolun sonunda güzel bir hizmet serüveni olacak. Seçim sürecinde vadetmiş olduğumuz projelerimizi inşallah ilk 5 yıllık görev süremizde hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti ve çalışmayı göstereceğiz” dedi.

EREN ALİ BİNGÖL DE EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN OLDU

CHP’nin Tuzla Belediye Başkan adayı olan Eren Ali Bingöl, AKP’li Şadi Yazıcı’ya karşı seçimi kazandı. 1993 doğumlu olan Bingöl, Türkiye’nin en genç belediye başkanları arasında yer aldı.

30 YAŞINDAKİ BODRUM ADAYI SEÇİMİ ÖNDE TAMAMLADI

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayı olan Tamer Mandalinci oyların yüzde 57’sini alarak seçildi. 30 yaşındaki Mandalinci de en genç belediye başkanları arasına adını yazdırdı.

İstanbul’un Avcılar ilçesinde de 1991 yılında doğan, Utku Caner Çaykara resmi olmayan sonuçlara göre sayılan oyların yüzde 53.23’ünü alarak belediye başkanı seçildi.

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ KADIN BELEDİYE BAŞKANI

Yenice’nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik’in kızı olan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, yerel seçime bağımsız olarak girdi. Seçimi kazanan Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre Kalkım Beldesinin Belediye Başkanı oldu. Bu neticeyle Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını kazandı.

5 yıl boyunca Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, “Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım’a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin” dedi.

Ünlü teknik direktör Mustafa Denizli’nin kızı Lâl Denizli, CHP’den aday olduğu Çeşme’de seçimi kazandı. 1992 doğumlu Lâl Denizli, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 53,74’ünü alarak Çeşme’nin ilk kadın belediye başkanı oldu.

Lâl Denizli yaptığı açıklamada, “Teşekkürler Çeşme! Çeşme halkının teveccühü ile, önümüzdeki beş yıl boyunca büyük bir onur ve gururla Çeşme’ye Başkanlık yapacağım. Bana Çeşme’nin ilk kadın Belediye Başkanı olma mutluluğunu yaşatan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yediden yetmişe tüm yurttaşlarımıza hizmet edecek, sizlerin refahı için çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x